26 Sep, Mon

6

1

2:1 2:0 2:0

26 Sep, Mon

4

1

1:0 2:0 1:1

26 Sep, Mon

1

SO

2

0:1 1:0 0:0 0:0 0:1

26 Sep, Mon

0

SO

1

0:0 0:0 0:0 0:0 0:1

26 Sep, Mon

3

0

1:0 1:0 1:0

26 Sep, Mon

3

OT

2

1:0 0:1 1:1 1:0

27 Sep, Tue

0

3

0:0 0:1 0:2

27 Sep, Tue

2

OT

1

1:0 0:0 0:1 1:0

27 Sep, Tue

3

1

1:0 1:1 1:0

27 Sep, Tue

4

1

0:0 1:0 3:1

28 Sep, Wed

3

1

2:0 0:1 1:0

28 Sep, Wed

1

3

1:0 0:1 0:2

28 Sep, Wed

6

1

2:0 2:0 2:1

28 Sep, Wed

1

3

1:0 0:0 0:3

28 Sep, Wed

3

1

2:1 0:0 1:0

29 Sep, Thu

5

2

2:0 1:2 2:0

29 Sep, Thu

5

0

1:0 1:0 3:0

29 Sep, Thu

1

3

0:1 0:1 1:1

30 Sep, Fri

5

6

1:1 1:2 3:3

30 Sep, Fri

0

3

0:1 0:1 0:1

30 Sep, Fri

5

3

1:3 1:0 3:0

30 Sep, Fri

3

SO

2

0:0 1:2 1:0 0:0 1:0

30 Sep, Fri

4

3

0:3 2:0 2:0

1 Oct, Sat

2

1

0:1 1:0 1:0

1 Oct, Sat

1

5

1:1 0:3 0:1

1 Oct, Sat

3

OT

2

0:0 1:2 1:0 1:0

1 Oct, Sat

5

SO

4

0:1 1:3 3:0 0:0 1:0

2 Oct, Sun

5

OT

4

0:2 3:2 1:0 1:0

2 Oct, Sun

0

4

0:0 0:1 0:3

2 Oct, Sun

1

2

0:0 0:2 1:0

2 Oct, Sun

4

3

1:0 2:2 1:1

2 Oct, Sun

1

5

0:1 0:2 1:2

3 Oct, Mon

2

OT

3

0:0 0:0 2:2 0:1

3 Oct, Mon

2

OT

3

0:1 2:0 0:1 0:1

3 Oct, Mon

2

OT

3

1:0 1:1 0:1 0:1

Today

Vladivostok (12:30 msk)

Today

Novosibirsk (15:30 msk)

Today

Chelyabinsk (17:00 msk)

Today

Mytishchi (19:30 msk)

6 Oct, Thu

Khabarovsk (12:00)

6 Oct, Thu

Novosibirsk (15:30)

6 Oct, Thu

Nizhnekamsk (19:00)

6 Oct, Thu

Nizhny Novgorod (19:00)

7 Oct, Fri

Cherepovets (19:00)

7 Oct, Fri

Saint Petersburg (19:30)

8 Oct, Sat

Khabarovsk (10:00)

8 Oct, Sat

Novosibirsk (13:30)

8 Oct, Sat

Nizhnekamsk (17:00)

9 Oct, Sun

Omsk (14:00)

9 Oct, Sun

Cherepovets (17:00)

9 Oct, Sun

Nizhny Novgorod (17:00)

9 Oct, Sun

Balashikha (17:00)

Standings

In each Conference in every round the highest seed plays the lowest seed, with second highest seed playing second lowest etc. Higher seeds gain home advantage in every round of the playoffs.

Pairs of Championship final

Conference Finals

«West»

«East»

Pairs of Conference 1/2 final

«West»

«East»

Pairs of Conference 1/4 final

«West»

«East»

Pairs of Conference 1/4 final

«West»

Place

Team

Game 1

Game 2

Game 3

Game 4

Game 5

Game 6

Game 7

Score

«East»

Place

Team

Game 1

Game 2

Game 3

Game 4

Game 5

Game 6

Game 7

Score

KHL Championship - Open Russian Ice Hockey Championship Final Standings 2010/2011



Standings 2010/2011 by Conferences
WEST EAST
# Team # Team
1 Atlant, Moscow Region 1 Salavat Yulaev, Ufa
2 Lokomotiv, Yaroslavl 2 Metallurg, Magnitigorsk
3 SKA, Saint Petersburg 3 Avangard, Omsk Region
4 Dinamo, Riga 4 Ak Bars, Kazan
5 Dynamo, Moscow 5 Ugra, Khanty-Mansiysk
6 Severstal, Cherepovets 6 Sibir, Novosibirsk
7 Spartak, Moscow 7 Barys, Astana
8 Dinamo, Minsk 8 Neftekhimik, Nizhnekamsk
9 Torpedo, Nizhny Novgorod 9 Traktor, Chelyabinsk
10 CSKA, Moscow 10 Avtomobilist, Ekaterinburg
11 Vityaz, Moscow Region 11 Amur, Khabarovsk
    12 Metallurg, Novokuznetsk
Final Standings 2010/2011
# Team
1 Salavat Yulaev, Ufa
2 Atlant, Moscow Region
3 Lokomotiv, Yaroslavl
4 Metallurg, Magnitigorsk
5 Avangard, Omsk Region
6 Ak Bars, Kazan
7 SKA, Saint Petersburg
8 Dinamo, Riga
9 Dynamo, Moscow
10 Severstal, Cherepovets
11 Ugra, Khanty-Mansiysk
12 Sibir, Novosibirsk
13 Spartak, Moscow
14 Barys, Astana
15 Neftekhimik, Nizhnekamsk
16 Dinamo, Minsk
17 Torpedo, Nizhny Novgorod
18 Traktor, Chelyabinsk
19 CSKA, Moscow
20 Avtomobilist, Ekaterinburg
21 Vityaz, Moscow Region
22 Amur, Khabarovsk
23 Metallurg, Novokuznetsk
Open Russian Ice Hockey Championship medalists 2010/2011
# Team
1 Salavat Yulaev, Ufa
2 Atlant, Moscow Region
3 Lokomotiv, Yaroslavl